Title: Księga Axlin. Strażnicy Cytadeli
Publisher: Mlody Book
Translator: Karolina Jaszecka
Synopsis:
W świecie pełnym potworów ocalenie może zapewnić tylko ta księga!Świat, w którym żyje Axlin, jest nękany przez potwory. Niektóre atakują podróżnych na drogach, inne napadają i niszczą wioski, ale są też i takie, które wślizgują się do domów, by porwać śpiące dzieci. Axlin, która od najmłodszych lat żyje w strachu, że w każdej chwili może paść ich ofiarą, postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o potworach i spisać swoją wiedzę w księdze, która stanie się swego rodzaju podręcznikiem i posłuży innym ludziom za ochronę.
Jednak wkrótce okazuje się, że jeśli dziewczyna naprawdę chce kogoś uratować, będzie musiała opuścić rodzinną wioskę i ruszyć w podróż po wielkim i niebezpiecznym świecie.
Podczas wędrówki odkryje rzeczy, których wcześniej nie była sobie w stanie nawet wyobrazić.

Title:  Straznicy Cytadeli II: Sekret Xeina
Publisher: Mlody Book
Translator: Karolina Jaszecka
Synopsis: Druga część ekscytującej trylogii Strażnicy Cytadeli.

Drogi Axlin i Xeina znów się krzyżują, ale oboje wydają się oddalać od siebie bardziej niż kiedykolwiek. Kronikarka pracuje w bibliotece, zbierając informacje potrzebne jej do ukończenia bestiariusza i jednocześnie próbuje rozwikłać zagadkę zaskakującej obecności potworów w Cytadeli.
W międzyczasie pomaga swojemu przyjacielowi Dexowi w rozwiązaniu pewnej osobistej sprawy i zostaje uwikłana w konflikt kilku rodów ze starego miasta.

Title:  Straznicy Cytadeli III: Misja Rox.
Publisher: Mlody Book
Translator: Karolina Jaszecka
Synopsis:  Trzecia część emocjonującej trylogii Strażnicy Cytadeli.

Rox wyrusza w podróż do ziem zachodnich, żeby odnaleźć wioskę zamieszkałą przez Strażników. Tymczasem Cytadelę zalewa fala uchodźców szukających bezpiecznego schronienia przed coraz okrutniejszymi atakami potworów. W mieście przybywa też wyznawców Ścieżki Źródła, której przywódca ogłasza koniec dotychczas znanego świata, co może mieć zarówno dobre, jak i złe konsekwencje…

Kiedy więc dowódcy straży wysyłają Xeina za karę do służby na Ostatniej Granicy, skąd mało kto wraca żywy, Axlin postanawia zrobić wszystko, by go ocalić. Losy tych dwojga znowu się splatają, jednak łącząca ich więź przejdzie kolejną próbę z powodu przerażających odkryć, które wydają się kluczem do ocalenia.

Title: Cykl Wiecznego Cesarza
Publisher: Mlody Book
Translator: Karolina Jaszecka
Synopsis:

 

el-libro-de-los-portales-polaco

Title: Księga Portali
Publisher: Dreams Wydawnictwo
Translator: Karolina Jaszecka
Synopsis:
Mistrzowie Akademii Portali jako jedyni potrafią malować niezwykłe portale służące do podróżowania z miejsca na miejsce i stanowiące wielką sieć komunikacyjną i transportową w państwie Daruzji.

Dzięki stosowaniu się do sztywnych zasad i swojemu doskonałemu wykształceniu, malarze ci są prawdziwymi profesjonalistami gwarantującymi najwyższą jakość techniczną wykonywanych przez siebie malowideł.
Kiedy Tabit, student ostatniego roku akademii, dostaje zlecenie na namalowanie portalu dla pewnego biednego wieśniaka, nawet nie przypuszcza, że zostanie przez to uwikłany w różnorodne intrygi i odkryje tajemnice, które zagrożą istnieniu Akademii.

„Nie istnieją granice dla tych, którzy nie boją się ich przekraczać”

Mistrz Belban z Vanicji
donde-los-arboles-cantan-polaco

Title: Tam gdzie spiewaja drzewa
Publisher: Dreams Wydawnictwo
Translator: Karolina Jaszecka
Synopsis:
Viana, jedyna córka ksiecia z Rocagrís zostala przyrzeczona mlodemu Robianowi z Castelmar, gdy byli jeszcze dziecmi.
Oboje kochaja sie, a ich slub ma sie odbyc wiosna. Jednakze podczas obchodów swieta zimowego przesilenia pewien ponury czlowiek gór przybywa, zeby przestrzec króla Nortii i jego rycerzy o niebezpieczenstwie czyhajacym ze strony stepowych barbarzynców…
Zarówno Robian jak i ksiaze, musza wyruszyc na wojne.
W takiej sytuacji, mlodej damie jak Viana pozostaje jedynie czekac na ich powrót… i byc moze sluchac legend opowiadanych o Wielkim Lesie – miejscu, w którym drzewa spiewaja.

Kroniki Idhunu. Buntownicy.

Title: Kroniki Idhunu 1. Buntownicy
Publisher: Ksiaznica
Translator: Andrzej Nowak, Zofia Siewak-Sojka
Synopsis:
Gdy tylko Idhun – przenikniety magia swiat, zamieszkany przez smoki i jednorozce – znalazl sie w konstelacji Trzech Slonc i Trzech Ksiezyców, w tym samym dniu Ashran Nekromanta wraz z armia Skrzydlatych Wezy zawladnal planeta. Tylko niewielu jego mieszkancom udalo sie wyrwac spod jego wladzy ucieczka na nasza planete. Do zorganizowanego przez ocalalych Idhunczyków ruchu oporu dolaczaja Jack i Victoria, dwoje nastolatków urodzonych na Ziemi. Wykorzystujac swe niezwykle umiejetnosci, rozpoczynaja poszukiwania ostatniego jednorozca i ostatniego smoka, bowiem tylko polaczenie energii obu tych istot daje mozliwosc pozbawienia Ashrana jego mocy.